neděle 10. února 2019

stroj casu

PetrPetum Mobile
Chicago 10.února 2019


  Již dlouho se snažím vymyslet Petrpetum mobile a myslím, že mi to ještě chvilku potrvá. 
Potřebuji ho totiž na můj stroj času, který jsem nedávno vymyslel. Jenže problém je jako všude u všeho se zdrojem energie. 
V pravěku nemají benzín a v budoucnosti už také ne. A ta potvora hrozně žere. Takže ať to dělám, jak to dělám, vždycky mi vyjde palivo jen na cestu tam a poté musím roztáhnout solární deku a čekat rok, než se nabije záložní zdroj.

  To se sice někdy může taky hodit, třeba když chcete postal tchyni na výlet, ale ta moje je jak na potvoru zlatá, takže zatím nemám pro jednostranný stroj času využití. 

  Zajímavé ovšem je, že  manželka začala zase po dlouhé době vařit a v pracovně mám najednou úplný klid. No jo no, konečně asi pochopila, že má práce má smysl a začala si mě opět vážit. Hodná žena.

 A tak si tak tady čmárám ty rovnice perpetuálního pohybu a při tom mě  napadla taková malá otázka pro mé čtenáře, kteří mají dozajista fantazie habakuk.

 Pokud byste si mohli splnit svůj sen a vybrat si jeden pochopitelně zpáteční let strojem času, byla by to minulost či budoucnost?

Minulost? 
Vyřešit nějakou záhadu? Vysvětlit vznik vesmíru? Zjistit, kdo zabil Kennedyho? Kde leží Atlantida? Nebo si zajít na koncert Beatles, Elvise či Marilyn Monroe?

či

Budoucnost?
Kdo bude příští prezident? Jak budou vypadat města za sto let? Nechat si naimplantovat telepatický procesor či zaskočit si rovnou vyměnit celé tělo za nové? Zjistit jaká padnou příští týden čísla v loterii a mazat zase rychle domu si vsadit?

Vše je nyní jen v rukou vaší fantazie, takže kam to bude?


Petr-petum mobile

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.