neděle 25. listopadu 2018
P M A
Petr Krest
Chicago 11. listopad 2018

  PMA není žádná nadávka ani zkratka pro Pondělní Mentální Averzi (i když...), nýbrž zkratka pro anglické "Positive Mental Attitude".  

  Ano, doslova přeloženo, pozitivní mentální přístup. Ale já mám raději tu druhou povzbudivou verzi, tu s tím hnojem. Jak neznáte, ale znáte. No přece ta o hvězdách a hnoji. Pořád nic? Dobrá. Tady je:
"Je lepší mířit ke hvězdám a minout, nežli mířit na kopu hnoje a trefit se!" 
Pravda!

  A na to je právě nejlepší pondělí. To totiž nikdo nebude očekávat žádnou aktivitu a tak máte velkou šanci uspět. 
Naplánujte si rychle nějakou pořádnou bejkárnu a s chutí se do ní pusťte, dokud je ještě pondělí. Zasadíte tím třídnímu nepříteli drtivý úder a vaše nálada okamžitě vzroste o šedesát sedm procent. Dokonce stačí si to jen v hlavě naplánovat a pak si v duchu představovat, že to klaplo a vaše pondělí bude okamžitě nad vodou. To je vlastně takový vzdálený prekurzor Silvovy metody, který zaručeně funguje. 

  Štve vás ten napudrovaný šéfíček v práci? Tak ho neposílejte do tmavého ohybu mezi půlkami, ale pošlete ho pěkně na Hawaii. Ano, čtete správně. Na Hawaii. Je přeci jedno, kde bude, hlavně když nebude prudit v práci. Tím totiž budete šířit tu pozitivní energii kolem sebe, která se vám potom vrátí. Nesmíte být negativní, není třeba. Navíc je to ošetřené i jinak. Na Hawaii zase bouchla sopka, takže ta dovolená bude stejně o ničem a šéfíček s toho bude na ohrabky, zatím co vy budete v práci všichni krásně odpočatí. A tomu se říká pozitivní mentální přístup.

  A nejlepší na tom je to, že dnes je právě pondělí, no není to paráda? Já vám takhle jednou popřál jednomu svému nekamarádovi výlet kánoí po řece. A co čert nechtěl, najednou vám byla povodeň a spláchla ho až do oceánu. 
Dva měsíce byl od něj pokoj od neřáda jednoho. Jenže pak se vrátil a od toho pádlování mu narostly takové tlapy, že Arnold vedle něj vypadal jako slušný maratonec a hned mi to všechno vrátil. Pak jsem měl pro změnu já dva měsíce hlavu jak pytel od banánů. 

  Ale dnes je nové krásné pondělí a já už vidím na obě oči, takže je na čase přestat mířit na kompost a vyzkoušet něco pořádného.

Tak co přátelé a kam zamíříte vy? 

Přeji krásné prndělí a dejte vědět, jak jste dopadli!Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.