neděle 18. listopadu 2018

Co se stane když...
Banán
Petr Krest
Chicago 15. listopadu 2018


   Už jste to také četli? Takovou tu senzační novinku, co se s vámi stane když.... ? Tak kupříkladu, co se stane, když sníte banán. Ale to je ještě nic, když totiž kliknete dále, dozvíte se, co stane, když dnes sníte pět banánů. Zlepší se vám minimálně krevní oběh i stolice a díky tomu uvidíte až za roh. Ale pozor, když kliknete ještě dále, (protože ono už by se to sem na tuhle stránku asi nevlezlo, že) a dáte se na banánovou dietu, to budete teprve hledět, co se stane! A já to vím úplně přesně co se stane.
Ano, zelinář který napsal ten článek si koupí nové auto a z vás bude cvičená opice...

  Mám kolem sebe mraky krásných a šikovných žen a občas i některá z nich na něco naletí. Pak přijdu já (jakožto sebe-zvaný hrdina) a pokusím se opatrně vysvětlit, že to možná nebude až tak to pravé ořechové, ale běda. Dostanu takový ten pohled typu "Ó ty svatá prostoto" a následuje půlhodinová osvěta o tom, že teď momentálně  je kopr  vlastně nejdůležitější bylinka pod sluncem, která vyléčí vše a ještě sníží rozvodovost v celé východní Evropě. 

  Ano, nejsem žádný duševní gigant, vynálezce, inženýr, doktor ba ani zelinář nejsem. Ale jedna a jedna jsou dvě. 
A pokud vám někdo tvrdí, že jedna a jedna jsou pět, pak je jasné, že ty tři co tam chybí dodáte z vlastní kapsy, dva vám z toho hned sebere zelinář a ten třetí co jste doložili, bude později váš reklamovaný profit, ze kterého po rozdělení s partnerem zaplatíte ještě daně.

  Kopr, čili-že celým jménem Kopr vonný, nechal král Karel pěstovat povinně  na svých pozemcích, protože jednak Karel byl hlava pomazaná a tak si to mohl dovolit a jednak také věděl, že kopr léčí. 
Ano, kopr utišuje bolesti břicha, pomáhá čistit ledviny, ale také podporuje tvorbu mléka u kojících maminek. Jenže kopr se sám nezasadí, nevypleje, nesklidí, neusuší, nenadrtí a na čaj nespaří a ještě chutná divně. 
Ale banán je jiná muzika. Chutná jako hudba z ráje, není drahý, dá se koupit i organická verze a určitě brzy vynaleznou i 
bez-slupkovou verzi, co se nebude muset loupat. Prostě vlezete sedmnáctého prosince nemocní k zelináři, koupíte si sedm kilo banánů a jdete se léčit. A dvacátého druhého prosince je po nemoci. No není to paráda?

 Ano, je. Dvacátého třetího prosince pomíjí psychosomatický efekt banánového placeba a nám je snad ještě hůř nežli předtím. Ano, banány určitě zabraly, to je tutovka, ale musel jsem asi chytnout ještě někde něco jiného. No, snad teda ten kopr pomůže. 

  A tak spěcháte zpět k zelináři, jenže ten už odletěl na svátky na Cejlon, protože nikoliv banány, ale zelený a šedý čaj budou tou nejzdravější bylinkou pro leden a únor nového roku. A pokud k takovému čaji budete pravidelně přikusovat zdravou organickou sojovou klobásku, tak ... (ano, teď musíte kliknout na další stránku, abyste se dozvěděli co se stane když...)
... tak když budete přikusovat zdravou organickou sojovou klobásku, tak to budete teprve hledět, co se stane! 
A já to vím úplně přesně co se stane.
Ano, zelinář, který se spojil s řezníkem a napsali tento článek, si koupí krásnou dovolenou a z vás bude nyní cvičená organická opice...

  A tak nám ten život plyne krásně pořád do kolečka a nakonec se stejně  všichni jednou sejdeme ve frontě na banány. Otázkou pouze zůstane, kdo bude opičkou a kdo zelinářem.
 

Krásný den Vám přeji!

Banánový Joe.3 komentáře:

  1. Hi hi 😂 díky za další krásné pondělní ráno 😄

    OdpovědětVymazat
  2. Je to tak. Díky za hezké ráno. Škoda,že je pondělí jen jednou týdně.😀😀

    OdpovědětVymazat
  3. Nejenze je to vtipne ale i kus pravdymoc rada si ctu vase prispevky 👍

    OdpovědětVymazat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.