čtvrtek 6. září 2018

Quentin TarantinoStar Trek
pro dospélé
Petr Krest 
                                                                  Chicago, 6. září 2018

Dnes to bude malinko z jiného soudku...

  O tom, že Quentin Tarantino natáčí nový film s hvězdným obsazením v hlavních rolích s Bradem Pittem a Leonardo DiCapriem se ví už hodně a všichni se již těšíme na další potoky krve, které nás v jeho podání čekají. Takže jakoby nic nového na novém filmu, až na to, že se jedná o nový film.

   Ale to, že Karl Urban předevčírem oznámil, že Paramount se chystá natočit nový Star Trek pod Tarantinovou taktovkou, tak to bude vážení film století. 

  Tarantino je jeden z nejvlivnějších režisérů a producentů všech dob, který výrazně změnil podobu současné kinematografie. Jeho umělecké zalíbení v násilí, ve spojení s mimozemskými civilizacemi, nám dozajista přinese ne potoky, ale řeky různobarevné krve, mnoho nových typů mučeníčka a tyranie, ale také úplně nový náhled na svět mimo naší civilizaci. Film už je nyní klasifikován v USA jako "Rated R, given for frequent strong language and violence, nudity for sexual purposes, and drug abuse." Ano, nadávky, drogy, sex a násilí. To vše v novém Star Treku, to bude nářez!

  Mám takové tušení, že po zhlédnutí tohoto filmu již nebudu chtít putovat vesmírem s kapitánem Kirkem nebo Picardem na palubě, ale začnu nakupovat zásoby jídla, piva, špekáčků a masových konzerv a opevním se na gauči ve sklepě. 

  Jako kluk jsem v roce 1982 (ano, již 36 let tomu) viděl první Československý horor "Upír z Feratu" a z kina jsem šel domů jen po trávníku, abych nemusel jít kolem aut. 

  Na to, aby se člověk bál, není ani tak potřeba hektolitry krve a obrazové efekty, ale dobrý příběh, který vám zaleze pod kůži a sedí tam i čtrnáct dnů a nenechá vás vylézt ven na ulici. 

  Sedí ve vás jako pavouk a pomalu vás za živa ujídá. Vždycky někde vyskočí ze tmy, šíleně se rozchechtá a zase zmizí, nebo se nepozorovaně vyplíží ven, stoupne si za vás a mlčky sleduje co děláte. Pak vás zatahá za vlasy, kousne do lalůčku a protáhne se ušní dírkou zase zpět do mozku a ne a ne vás opustit. Husí kůže úplně všude a chloupky v pozoru jsou teď to poslední, co vám vadí. Pomalu totiž začínáte dostávat tiky a lehké záchvaty. Nejdříve to jsou bolestivé, křečovité stahy, posléze už jen záchvaty smíchu, které se střídají s pocitem líbezné blaženosti a nekonečné bezradnosti. Ano, nekonečná, hluboká, temná a totální bezradnost, propast mezi životem a smrtí, to je ten pocit který zalévá vaši duši, která se krčí v koutku a bezmocně lapá po dechu.... Tik, tak, tik, tak, tik, tak...

  Teď si představte co to bude, až takovej machr přes masakry natočí nový Star Trek pro dospělé....  Každopádně se už těším.


A co vy vážení čtenáři, máte rádi Tarantinovky?❤ Přeji krásný den! ❤
 Instagram:      Petr.Krest - Instagram


 Facebook:       Petr Krest - Facebook

1 komentář:

  1. Tak za mě Pulp Fiction a Čtyři pokoje, to je klasika od Q. T.

    OdpovědětVymazat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.