pátek 15. června 2018

OlejíčkyOlejíčky
Petr Krest

  Včera večer mi zbylo trochu sil a tak jsem se byl ještě na chvilku sebe-angažovat v posilovně. Vyventiloval tam jsem při dřepech svoje problémy, mindráky i ostatní ventily a doplazil jsem se tak tak večer do koupelny, napustil si horkou vanu a koukal, jak se z ní krásně vznáší horká pára. 

  A tak mě napadlo, že si koupel trochu vylepším. Velmi opatrně (aby na mě něco nevypadlo) jsem otevřel manželčin domácí osmipatrový velkosklad s drogerií a zabrousil očima v regálech č.3 až 5 kde má u nás sídlo firma Young Living, hned mezi nějakým Oriflejmem a Marčou KAY. Všechny holky v Americe co znám (a nejen holky) na téhle značce tady jedou. Asi nějaká lepší firma nebo co....

  Z minula si pamatuji že nesmím používat ty malé flaštičky protože jsou na úplně něco jiného (spirituální a jiné divné nemoci moderních lidí). Za to už jsem dostal válečkem do ramena a taky dvakrát do lopatky... Manželka je prťavá a výš naštěstí nedostane...
Sáhl jsem tedy po velké flaštičce a začal vzpomínat, kolik že to kapek do vany... Tuším že říkala dvě až tři. Ale když já byl hrozně unavený a taky jsem velkej chlap, že jo.

  Deset, to bude akorát. Odpočítal jsem tedy asi patnáct kapiček, pečlivě utáhl flaštičku, vrátil ji zpět do skladiště na místo které jsem si předem označil abych to nezblbnul (a nedostal zase válečkem nebo cedníkem) a zaplul jsem v klidu do vany. 

  Parádička, žůžo labůžo. Sice tenhle olej nebyl tak aromatický jak ten poslední, ale za to docela mazal. Také jsem si všiml žlutého proužku, který začal pomalu lemovat vanu. Á, funguje to. Pěkně jsem se vyráchal a vylezl skoro za studena, ale zato pěkně růžový, jako malé selátko. Žlutý proužek na vaně zoranžověl a nechtěl se nechat umýt, až Solvina  po deseti minutách drhnutí zabrala.

  Na chodbě jsem se pak minul s manželkou, ta jen nasála vzduch za chůze a zavelela: “STŮJ!”
Ani jsem se nehnul a čekal co bude. 

  Proběhla očuchávačka, stupeň 2. Manželka začala roztahovat nosní dírky a nasávat vzduch tak silně, že žárovky v baráku začaly lehce pohasínat a já cítil jak se pomalu vlní sklo v oknech. 
Nečekaně odfrkla a zopakovala proceduru ještě jednou. Raději jsem poodstoupil dále od toho okna. 
Nakonec nevydržela a zeptala se: “Čím to proboha tak smrdíš?”
Nevěřil jsem vlastním uším. 
Konečně uznala, že ty oleje smrdí! 
Přiznal jsem po pravdě, že jsem si dal do koupele čtyři malé kapičky nějakého R-něco olejíčku z velké flaštičky, přesně podle pokynů od minula.
Vzala mě pevně za ruku, přivinula se blíže a špitla jen: "pojď mi broučku ukázat který to byl, prosím prosím...." 

  Stáhnul jsem krovky a šli jsme. Otevřel jsem skříňku a chtěl ukázat na olej. Než jsem stačil zvednout ukazováček manželka zavrčela :
"Kdo mi strčil Robitussin mezi olejíčky???
No nic, ještě že jsi měl jen čtyři kapky, on ve větším množství občas reaguje a pak hodně barví. Byl bys zítra žlutý jako sluníčko..."

Konec.


Poznámka autora: 
Domácí očmuchávací test:
Stupeň 1 - základní očichání po příchodu z hospody...
Stupeň 2 - výše uvedená procedura
Stupeň 3 - nejvyšší pohotovostní stupeň. Lovecký pes hadr...
❤ Přeji krásný den! ❤


 Instagram:      Petr.Krest - Instagram


 Facebook:       Petr Krest - Facebook

5 komentářů:

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.