úterý 12. června 2018

Klíče


K l í č e
Petr Krest

  Zase hledám klíče. Chjóóó...
Znáte to. Nejdříve kapsy, pak bunda, auto, stůl, telefon kamarádce, jestli je nemá v kabelce, sportovní taška, pracovní kabela, mrknu pod stůl, pod gauč, pod postel i zvon na wecku jsem nadzvedl a nic. Aha, mám to. Budou zase v pračce! Ale samá voda. Teda našel jsem tam alespoň nějaké vyprané peníze, dva šroubky, hřebík a cizí ponožku. Hmmm, ale klíče ne.

  No hodinu vám lítám po baráku jako trotl a hledám. Nejdříve nárazově, poté systematicky... Už pěkně naštvanej sám na sebe a můj HOSIP (Hovno Si Pamatuju), lítám po třech patrech a nechápu proč máme tak velkej barák. 

Vlítnu do garáže, kouknu na našeho čokla a v tom mi to docvaklo. Vždyť já měl na klíčích přívěšek ve tvaru kosti…

  Hvízdnul jsem rychle na psa a ten se pomalu přivlekl. To by mohlo být znamení, pomyslel jsem si. Asi ví, co provedl. Ale jak na to? Cinkat asi nebude a přiznat se taky nepřizná, na to je rafinovanej dost. 

Začal jsem ho drbat a složil jsem ho pomalu na záda. Náš hafuša je sice hodnej pejsek, ale už k nám nechodí ani z bába Drnková z berňáku, a ta byla nasazená v Čečně jako psovod. Takže žádné velké akce, prohmatáme bříško, táááák hodnej kluk, dej tu tlamu někam jinam ty obludo… Nic. A ještě teď smrdím jako mokrej pes.

  Tak zpátky do baráku a znova. Nahoru, dolů. Koupelna, koš na čisté prádlo, koš na špinavé prádlo, koš na odpadky. NIC.
Žena už začala být ze mě nervózní, protože to asi není nic moc pocit, když vám kolem hlavy lítá stokilovej průvan a vrčí jak Honda s prasklým výfukem.... 
Prý:
"Díval jsi se všude?" 
A já: "JO".
No, tak to je jednoduché, řekla žena. V noci, když jsi přišel, tak jsi odemykal, takže někde jsou. A když jsi hledal všude uvnitř a nikde nejsou, tak jsi je nechal venku ve dveřích!
Nehla u toho ani brvou a pokračovala klidně v manikúře. Tak jsem sklopil uši a šel, vytáhnul ty klíče ze zámku a můžu konečně jet do fitka, jéj! 

 Hlavně že mám alespoň slušnej bicák, když už v hlavě je pusto až milo, že? No, ale stejně, řekněte mi, která baba by doopravdy chtěla chlapa s mozkem?


❤ Přeji krásný den! ❤


 Instagram:      Petr.Krest - Instagram

 Facebook:       Petr Krest - Facebook

4 komentáře:

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.