čtvrtek 14. června 2018

Akce tričkoAkce tričko

Petr Krest

  Tak toto už asi skoro všichni znáte s praxe, ale….
I já měl včera to štěstí. Ovšem já to musel pochopitelně pozvednout do vyššího levlu, “páčto JÁ” jsem elitní střelec, jak již asi víte, extra třída. Prostě, některé věci mi jdou sami a lépe než ostatním …. :-)

  Včera po treningu v posilovně, jsem se doplazil domů a zasedl k večeři. 12oz (asi 35 deka) medium rare a plechovka kukuřice. Zaříznul jsem hladově do stejku a přivoněl. Olalá, nebeská harmonie se vmáčkla do čichových pohárků a jazyk začal sám klepat na patro, jen aby se už pusa otevřela a začal kocert. Stodvacetipěti procentní koncentrace, jazyk i oči sledují přibližujíci se sousto. Chvilka napětí a ….v tom prošla žena okolo a říká mi slušně: “Sundej si to hezký tričko, ať si na něj nekápneš mastný, dobytku. Já pak na tom můžu ruce nechat a stejně to nevyperu!”
Pravda je, že do posilovny všichni chodíme v těch nejlepších hadrech, protože vlastně ani nevím proč.
Možná, protože to je pro nás něco, jako pro věřícího jít do kostela. Ano to pasuje. Takže do posilky to nejlepčí tríčo a gatě aspoň od Diesela a vejš. V šatně se pak převlíkneme do ještě lepšího, menšího trika za víc peněz a jdeme si stoupnout mezi zrcadlo a nejaký baby. Najdeme největší činku a začneme machrovat (teda cvičit….)

  No a já sedím teď v tom vyběrovým tričku v kuchyni u stolu, očuchávám nadrženě stejka a čekám až žena odejde za roh a dělám v mezičase, že se už pomalu svlékám. Naštěstí ona je moc hodná. Říká, že prý si mně vzala protože je se mnou pořád sranda…..

  Nakonec předci jen odešla a jak jí tak potajmu sleduji,kam jde, tak se nakloním abych léle viděl a ještě než stihla zabouchnout dveře, TAK SI STEAK UKÁP…. A já taky!
No ty vole, flek jako kráva. Hlavní je teď neřvat a nepanikařit. Dojedl jsem zbylých asi 11.5 oz masa během necelých 6ti vteřin a zamířil jsem fofrem potichu do koupelny si “umýt ruce” po jídle. Stejk byl asi ještě pořád na cestě někde mezi hrtanem a žaludkem a já už drbal tričko v umyvadle. Po dvou minutách intenzivní péče jsem si ošoupal otisky na prstech, ale hovězí sádlo smíchané s krví nebohého vola drželo přesně tak, jak manželka předpověděla. 

  Náhle se opatrně otevřeli dveře a manželka mi s lehkým úsměvem a viditelným pocitem zadostiučinění podává malou flaštičku. “Na, zkus tohle. Je to novinka, jedna až dvě kapky a mastnota je pryč.Je to od Evičky z drogerie, to bude tutovka.” A s ještě větším úsměvem na tváři vyplula z koupelny.
Byl jsem červenej až na zadku, ale to už ted bylo jedno. Proslov si vyslechnu později. Teď už šlo opravdu jen o jedno. Zachránit čest a triko.

  Hmmm, tak se ukaž novinko. Otočil jsem butelku, zamířil sosáčkem na skvrnu a čekal na kapku. Nic. Zvětšil jsem tedy trošku dírečku nůžkami a opět otočil a zamířil pokorně zobáček na skvrnu. Opět nic.
“NO KURVA!” ozvalo se z koupelny. Zmáčknul jsem. Najednou vylétl ze zobáčku krásný pramínek. “Ó KURVA” ozvalo se podruhé, ale tentokrát velmi potichu….
Tričánko se bezmocně zavlnělo pod náporem chemikálie, ale skvrna zmizela!

  A poté slezla i barva a objevil se zažloutlý flek. Bylo mi do breku a když jsem si uvědomil, že teď ještě dostanu dvojitej kartáč, tak mi i slza ukápla.

  Ne, to nejde. Musím to svést na ten čistič. Rychle jsem ho dolil vodou zpět doplna, aby žena nic nepoznala a zavolal jsem jí. “No hele, pojď se podívat co to udělalo… Šmejd jeden!” Jenže když jste ženatý 13let, tak můžete zkoušet ledaco, ale je vám to prd platný….
“Proboha, kolik jsi tam toho dal? Přečetl jsi si složení? Víš že aktivní ingredience je KOH což je prakticky Potassium hydroxide a když to smícháš s vodou ve větším poměru, tak se může i samovznítit! Proto to tak zežloutlo. Kdyby jsi tam nalil víc, tak to možná i chytlo. Raději mi to dej, já to uklidím.” A šáhla po lahvičce, která dolitá vodou, už v mezičase začala pomalu doutnat….

  No co vám budu povídat, skončilo to trojitým kartáčem, popálenými prsty a důtkou s výstrahou, kterou jsem si musel vzít k srdci jinak bych dostal i zákaz vstupu do ložnice na 3 dny. To je ale ovšem velmi radikální trest, který jsem dostal pouze jednou, ale s tím se tu už dnes chlubit nebudu...

❤ Přeji krásný den! ❤


 Instagram:      Petr.Krest - Instagram

 Facebook:       Petr Krest - Facebook

3 komentáře:

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.