pátek 18. května 2018

Marcipán v čokoláděMarcipán v čokoládě

                                                                                     Autor: Petr Krest
 
 Koupil jsem si v Aldi marcipánové kostičky v čokoládě a abych se nemusel dělit, tak jsem je “zapomněl” v autě. Hele, v klidu jo, nejsem škrťa. Děti dostaly plno jiných dobrot, žena dostala svůj oblíbený naplátkovaný bůček bez pečiva a tohle byla odměna pro řidiče, nákupčího, sponzora a hlavu rodiny za jeho výkon. O tom bych měl také někdy napsat román “Chlap na nákupu…”
Ale zpět k marcipánu než se mi v autě rozteče. Teda, už se tak trochu stalo, ale nevšiml jsem si toho. Já si tak celkově moc nevšímám, hlavně když je jídlo v dosahu. V tu chvíli mám pozorovací schopnost hrocha pod vodou.


   No a jak jsem si nevšiml, tak jsem vybíravě třemi prsty zaměřil na jednu luxusně vypadající kostičku, která se vysloveně tetelila v krabičce na sedačce. Bohužel se tetelila doopravdy, nikoliv však blahem že mě vidí, ale vedrem na černé kožené sedačce.
A víte jak to je, když se rozteče, tak klouže jako… no hodně. Ale to je normální, to známe všichni. Jenže někteří z nás to po dlouhé studené zimě zapomněli. I já už zapomněl. 
A tak jsem ji uchopil delikátně mezi prsty a lehce stiskl. 
Ano, klouzala hned ze startu. Pustil jsem ji tedy a olízl si prsty. Mňam. 
Letmo jsem mrknul na kostičku co se děje a protože jsem už řídil a měl jsem na ni chuť, tak jsem se nenechal odbýt prvním nezdarem.


   Stiskl jsem ji podruhé. Tentokrát ovšem pevněji a s větší jistotou a srazil jsem prsty skoro až k sobě a trošičku jimi žmoulnul, to jak to klouzlo..
Držela jak prvnička, ani nemekla. A tak jsem ji pomalu zvedal od krabičky k ústům, že se do ní pustím, ale jen se dotkla jazyka, tak teprve začal pořádný mazec. 
Auto totiž nečekaně skočilo na díře a zuby cvakly.
Ta potvora mi opět vyklouzla, ale prsty to už nestihly. Ani jsem neheknul, s prsty na mandlích to stejně nešlo. Ale textil mi zvlhnul instantně, to ano a i slza ukápla. A pak další, když jsem viděl jak se marcipán roluje po košili a po riflích do rozkroku a na sedačku.

 
   Vytáhl jsem prsty z krku a skočil do další, naštěstí menší díry. Lehce jsem povyskočil na sedačce a rozblemclá kostička zajela pěkně přímo pode mě a já jen bezmocně dosedl. Přesně…...
Říká se, že když umíráte, tak se vám promítne celý váš život během tří vteřin a šlus. Já během první vteřiny prolítl celý svůj život od začátku až do místa kde mě manželka zabila kombinovaným úderem litinovou pánví, protože si sedla do auta ve žlutých šatech ještě dříve než jsem ho stihl vyčistit, protože jsem spěchal na fotbal v televizi, ve druhé vteřině jsem si nachystal výmluvy pro velebného pána na kompletně prohřešené desatero a ve třetí vteřině jsem opět vlít do díry. 


   Už jsem ani nezastavoval, nebylo proč. Jel jsem přímo domů a šup rovnou do garáže. Vytočenej nejvíc, hluchej, slepej a červenej až na zadku jsem vystřelil z auta. První co letělo byly rifle a triko. Nádherný oblouček na druhou stranu garáže, přímo do prázdné krabice. Góóól... To byla úleva.
Vydechl jsem si zhluboka a otočil se. Stál jsem uprostřed garážových vrat v trenkách se lvíčkem v sobotu navečer a díval se na tenisky. Vypadaly že jsou bez čokolády. Trenky taky v pohodě, jen jsem je trošku porovnal a vyšponoval lvíčka a narovnal jsem se. A tak najednou koukám, že se koukám asi na dvacetičlennou párty u souseda, která se kouká na mě.
Usmál jsem se, zvedl ruku a stáhnul vrata dolů.


   Myslím že dnes už nechci probírat celý svůj život ještě jednou od začátku. 
Teď už to za mě udělají vedle a nestihnou to ani do rána. 
Když se daří, tak se daří. Ale už jsem doma, za chvilku vana, telka, véča a vše v klidu. 
Otevřel jsem lahváč a přečetl si zprávu na mobilu, která tam už hodinu seděla. 
“Miláčku, jsem u sousedů na párty. Je tu i tvůj šéf s manželkou, tak se pak na chvilku zastav, ať si trošku šplhneš, ju?


  Konec.


Další fotky najdete na Insta:      Petr.Krest - Instagram

A také jsem na FB:  Petr Krest - Facebook

2 komentáře:

  1. Tato příhoda se zakládá na holé realitě a zhruba každý druhý rok se nějakým stylem opakuje....

    OdpovědětVymazat
  2. Tak tohle bylo úžasné! 🤣🤣🤣

    OdpovědětVymazat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.