čtvrtek 31. května 2018

Květnový prolog

Image may contain: 1 person, motorcycle and outdoor

Květnový prolog
Petr Krest


  Je neděle. Náhodou jsem letmo zavadil pohledem o kalendář a koukám, koukám a něco mi tam nesedí. Jako bych cítil něco ve vzduchu. Otočím list a prásk mezi oči. Už vím!
Pánové pozor, mám důležité technické upozornění!
Dámy nás zde můžou se čtením klidně opustit, dnes tu opravdu nic zajímavého nebude, jen samé informativní rady pro pány. Opravdu. No vážně, klíďo můžete jít spokojeně někam na procházku, třeba do butiku nebo do obuvi. Jaro je tu a nějaké to místečko na novou halenku se ještě ve skříni najde, no ne? A boty? Pchá.... Zbytečná otázka, že? 
  Tak a teď pro nás pány.
Chlapi, já vím že víte ale jen pro jistou... pokud nechcete dopadnout jako já loni, tak za týden je tu První Máj. Pokud nemáte manželku ani přítelkyni, pak jste z obliga. Ale zbytek z nás už vzpomíná, co že to je zase za tradici? Stavění májky nebo tak něco? To také, ale hlavně První Máj je lásky čas. A loni, to byl tady u nás první, trochu teplejší den. A tak jsem pochopitelně hned po práci vytáhl z garáže mašinu, narazil jsem umělohmotnou imitaci carské armádní ušanky a palba ven. Kochal jsem se jako snad nikdy, první opravdu spanilá jízda roku. Dojel jsem zmrzlý jak ruský nanuk až do Wisconsin a kousek pod Milwaukee jsem to otočil, otřepal námrazu z obočí a jel zase okrskama nazpět k Chicagu. Stihnul jsem to přesně před setměním. Zaparkoval jsem a byla tma. Vytáhl jsem v garáži pivko z ledničky a pochrochtával si nad krásně prožitým dnem. Také jsem poděkoval pánu Bohu, že uživím rodinu a ještě mi zbylo na pořádnou mašinu. A teď na podzim si koupím Jeep, abych měl slušný povoz do posilovny. No a jak si tak povídám u pivka se svým Pánem, přišla do garáže manželka.
“Ahoj, kdepak jsi byl dneska zlatíčko?” zeptala se.
“Byl jsem protáhnout Krakena, už to potřeboval jako sůl.”
“Aha. Máš nové klíče koukám.”
“Jo jo, nechal jsem si nainstalovat super zámek, německá mechanika. To neotevře ani jejich servisák. Super klasa.” pochválil jsem nový zámek na motorce.
Žena si vzala klíče do ruky, aby si je prohlédla “Hezké jsou. Takové jsem ještě neviděla.”
Pak si vzala taky jedno pivko, dvakrát si lokla, nechala mi zbytek a šla domů.
Ve dveřích se jen otočila a poznamenala: “No, aspoň ti Kraken neuschne.” a odešla.
Nepochopil jsem. Ale co, nejsem jasnovidec, nebo jsem se přeslechl, kdo ví. A pivko ještě bylo, takže houby zle.
  Druhý den jsem se vrátil domů a šup do garáže. Kruci, kde jsou ty klíče, když tak spěchám. Ale nebyly.

  No nebudu Vás tu napínat, odnesla je žena a přivázala je na třešeň, ale neřekla mi za trest na kterou! Já slítal za hodinu všechny parky a do sadu jsem vjel autem a koukal ze střešního okénka, kde můžou být. Tolik facek od větví jsem nedostal za celý život, co zde za deset minut. Domu jsem dojel bez klíčů. Trvalo mi to týden, než jsem je našel a to byly na druhé nejbližší třešni. 

  Od té doby znám všechny třešně v okruhu pěti mil a rozpoznám je na dálku už i podle druhu a barvy plodu a také už vím, kde udělal soudruh z Krušných Hor chybu.
  Pánové, každá žena si přeje být políbena na První Máj a nejen tehdy. A nejlépe pod rozkvetlou třešní, jak velí tradice.
A nejhorší výmluva je, že u vás není nikde třešeň. To ani nezkoušejte, budete za hňupa. Když není třešeň, cokoliv co kvete vám pomůže. I tulipán v květináči v práci za oknem může zachránit situaci a navíc je to i trochu originální... Dokazuje to, že si víte v životě rady a to děvčata dokáží ocenit! 

  Takže pánové, jak jsem řekl. Vím, že víte, ale jistota je kulomet!!!
(A dámy si pamatují, že článek pro pány nečetly...)Další fotky najdete na Insta:      Petr.Krest - Instagram

A také jsem na FB:  Petr Krest - Facebook

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.